«Виховання вміння вдивлятися, оцінювати, будувати плани, перевіряти, завойовувати собі місце поки в невідомому дитині середовищі, організовувати для суспільства будівельні роботи своїми силами і досягати спільних цілей загальними силами в реальних умовах життя – досить важливе завдання школи.»
С.Т. Шацький
Перетворення, що відбуваються в усіх сферах українського суспільства торкнулись і системи освіти. Одним із стратегічних напрямів нашої школи є інноваційна діяльність. Впровадження інноваційних технологій у навчально-виховний процес сприяє переходу школи з режиму функціонування в режим постійного розвитку, підвищує якість опанування учнями знань, практичних умінь та навичок. Адже на сучасному етапі розвитку суспільства потрібні люди, які здатні системно і конструктивно мислити, знаходити потрібну інформацію, приймати адекватні рішення.
З огляду на це в нашій школі створюються умови для розвитку у дітей здатності пізнавати, відображати й узагальнювати економічну діяльність, навчити таких учнів передбачати й прогнозувати розвиток економічних подій.
На уроках алгебри протягом тижня учні 9 класів роз'язували такі задачі прикладного характеру.
Задача №1. У червні ціна 1 літра молока підвищилася на 20%, в липні ціна підвищилася ще на 25%, а в серпні ціна знизилася на 30%. На скільки змінилась ціна 1 літра молока за літо, якщо в травні молоко коштувало 3 гривні за 1 літр?
Задача №2.Банк виплачує вкладникам 12 % річних. Скільки грошей можна отримати через три роки, якщо сума вкладу 1000 гривень?
Задача №3.У квартирі розмірами 3метра на 5 метрів треба поклеїти шпалери. У стіні два отвору - це двері і одне вікно. Розміри дверей 0,9 м на 2 метри, розміри вікна 1,4 метра на 1,2 метра. Висота стель у квартирі 2,5 метра. Питання: скільки треба купити рулонів шпалер, якщо розміри одного рулону 0,5 м
Економічна криза, яку переживає нині Україна,є наслідком не тільки руйнування єдиного економічного простору і переходу до принципово іншої економічної моделі, а й попереднього стану господарства. Саме в таких умовах особливо актуальним стає питання економічного виховання підростаючого покоління. Економічного матеріалу на уроках математики достатньо, тому такий матеріал вводиться у вигляді нестандартних уроків.