14.2.17

Сучасний урок-яким йому бути?

Учні 11 класу проводять досліди
Можливості уроку невичерпні та сила його чарівна.
         
      Сучасний урок — це урок демократичного спрямування.Традиційними вимогами до сучасного уроку є те, що на заняттях учні повинні наводити приклади із життя, робити порівняння, висновки, працювати з підручником, здійснювати експеримент, заносити дані до таблиць, виконувати вимірювання та розрахунки, складати конспект уроку, висувати гіпотези, звертатися до свого практичного досвіду.
                 На своїх уроках я  намагаюсь  забезпечити  засвоєння учнями основних понять, передбачених програмою з формування практичних умінь і навичок, приділяю увагу створенню найсприятливіших умов для навчання, виховання та розвитку колегіантів, ураховуючи їхні індивідуальні нахили, здібності, інтереси.
У процесі підготовки до уроку слід виконувати основі правила:
  • Перше правило – визначити мету уроку. Оскільки на уроці реалізуються освітня, розвивальна,виховна функції навчально-виховного процесу.
  • Друге правило – підготувати зміст навчального матеріалу, тобто визначити його об’єм та складність відповідно до поставленої мети та можливостей учнів певного профілю;  
  • Третє правило – уточнити тип і вид уроку. Послідовність розв’язання дидактичних завдань повинна бути спрямована на досягнення цілей уроку.
  • Четверте правило – підібрати найбільш ефективні методи та прийоми навчання відповідно до цілей,змісту навчального матеріалу і рівня підготовки учнів.
  • Вивчаємо властивості магніту
  • П’яте правило – визначити структуру уроку, що відповідає цілям, змісту і методам навчання. 
    Коли закінчено уроки...
Основна мета моєї роботи на уроці- сприяти розвитку в учнів самостійності в пізнавальній діяльності, навчити їх самостійно засвоювати знання, використовувати їх в навчальній і практичній діяльності . Питання як вивчати фізику багато в чому дискусійне і на нього існує багато різних варіантів відповідей, кожна з яких правильна в тому чи іншому випадку. Проте, ефективний урок фізики можливий лише тоді, коли вчитель організує такі форми роботи, які називають активними і які здатні зацікавити учнів, стимулювати їх процес пізнання.
Сучасні уроки фізики – це уроки, на яких мають переважати: інтелектуальна активність; допитливість;  компетентність; уміння дискутувати; незалежність мислення; самокритичність.

Комментариев нет:

Отправить комментарий